A cikk írója
Megosztom
Mire vágyik egy Junior Scrum Master? Szeretne tanulni, fejlődni, kutatni, elmélyülni egy-egy specifikusabb agilis témában. Befogadó, biztonságos környezethez szeretne tartozni, ahol érzi, hogy kérhet és kap is segítséget, inspiráló emberek veszik körül.
Azt mondhatom, hogy aki Junior Scrum Masterként érkezik ide hozzánk, ezt mind megkapja.
Az i-Cellben a Scrum Master közösséget nagyon eltérő szakmai múlttal rendelkező, nagyon különböző személyiségek alkotják, de mégis sok a hasonlóság bennünk, hiszen a fejlődni vágyás, a szűnni nem akaró tenni akarás és a pozitív attitűd egyaránt jellemzőnk.
Kirakhatjuk az asztalra a problémáinkat, vitatkozhatunk szakmai kérdésekben, elmondhatjuk, ha ma éppen nem vagyunk jól. Azt gondolom, hogy erre mondjuk azt: itt megvalósul a pszichológiai biztonság.
Az Agile Line tagjai egyéni éves célokat határoznak meg önképzésükkel kapcsolatban, emellett olyan célokat is, amelyeket együtt, összefogva valósítanak meg, hogy fejlesszék a szervezeti szintű agilitást és támogassák a kollégák mentális egészségét.
Nagyon pozitív, hogy az i-Cell éves keretösszeggel támogatja az önképzésünkkel kapcsolatos tanfolyamok, vizsgák elvégzését. Így megcsináltuk többen is idén a Scrum.org-os PSM1 vizsgát, illetve az egész szakterület Lean tanfolyamon fog részt venni a cég anyagi támogatásának jóvoltából, így tanulhatok arról, ami jelenleg foglalkoztat és hasznos lehet számomra és a szervezet számára a jövőben.
Az Agile Line-on belül meg vannak határozva a szakmai besorolási szintek is, így soft és hard skill szinten is tudjuk, hogy milyen kritériumok mentén alakulnak a grade-ek. Ez nagyon sokat segít abban hogy lássam, milyen célokat kell elérnem ahhoz, hogy magasabb szenioritási szintre kerüljek, és segít nyomon követni a haladásomat.
Aki Scrum Masterként szeret kutatni, és szeretné megélni az oktatási ambícióit (mint én is), az megteheti itt nálunk. Havonta tartunk a Mobilsoft Connect ernyője alatt SkillsInsight nevű előadásokat, ahol soft skillekkel, agilitással kapcsolatos és pszichológiai témákban bárki adhat elő a kollégák közül, de ezt a szekciót főként mi visszük. Ezáltal tudok számomra érdekes témákban kutatni, előadásanyagot előállítani (a bennem megbúvó kreativitást is ki tudom élni), és a nézőket bevonva olyan tudást átadni a szervezet tagjainak, amit később a munkahelyi vagy a magánéletükben is kamatoztathatnak.
Összességében én azt mondhatom, hogy nagyon örülök, hogy egy ilyen szakmai közösségnek a tagja lehetek.
Ismerd meg a területünket